Historie firmy

Vznik společnosti HCS Centrum s.r.o. je datován rokem 2000, kdy společnost vznikla jako nástupce firmy Josef Sokolík HCS, která byla založena v roce 1995. Společnost HCS Centrum s.r.o. je ryze českou společností bez cizího kapitálu se zaměření na prodej, montáž, výrobu a servis nástaveb na nákladní vozidla.

Od svého vzniku společnost HCS Centrum s.r.o. jako výhradní zástupce pro ČR zastupuje výrobce hydraulických nakládacích jeřábů PM a výrobce pracovních plošin Oil-Steel. Dále se námi nabízený sortiment nástaveb rozšířil o nabídku jednoramenných nosičů kontejnerů TAM od stejnojmého výrobce, přídavných zařízení firmy Rozzi (polypové, dvoučelisťové drapáky, paletové závěsy atd.) a o hydraulické plnootočné rotátory od firmy Bini. V roce 2001 jsme náš sortiment ještě rozšířili o komponenty od firmy OMFB (pomocné pohony převodovek vozidel PTO, hydraulická zubová, pístová a tandemová čerpadla, ventily, olejové nádrže, kity pro sklápění) a vlastní výrobu hydraulických hadic v provozovně v Táboře.

Pro naší společnost se stal zlomovým rok 2003, kdy jsme poprvé v historii dodali našim zákazníkům více jak 50 kusů hydraulických jeřábů PM s průměrným zdvihovým výkonem 11,3 t/m a počet montáží dosáhl dvojnásobku roku 2002. Ještě v tomto roce jsme rozšířili sortiment nabízených produktů o pevné a sklápěcí valníkové nástavby a nástavby pro odtah a přepravu vozidel. Již od počátku vzniku společnosti jsme se snažili co možná nejvíce zkvalitnit celou naši produkci, tzn. montáže hydraulických jeřábů a nosičů kontejnerů, servis, výrobu nástaveb. Dále jsme rozšiřovali náš sortiment o sklápěcí a sjížděcí nástavby pro odtah a transport vozidel CO.ME.AR a Andreis. Malé hydraulické jeřáby Maxilift, sklápěcí válce ITCO a hydraulické navijáky Dinamic oil. S rozvojem společnosti a nárůstem produkce jsme se začali potýkat s nedostatečnou kapacitou stávajících prostor. Jako reakci na tento stav jsme v roce 2006 zahájili výstavbu nového výrobního areálu v Plané nad Lužnicí s výrobní plochou více jak 1000 m2.

Již při vytváření tohoto projektu jsme kladli důraz na to, aby bylo umožněno využít nových technologii při montážích hydraulických zařízení a výrobě nástaveb.

Velký důraz byl kladen na ochranu životního prostředí tak, aby ho naše činnost co nejméně zatěžovala, proto jsme zavedli novou technologii lakování disperzními nátěry, vybudovali speciální záchytné jímky na zachycení uniklých ropných látek, ekologické vytápění atd. V novém výrobním a montážním areálu, který byl uveden do provozu v květnu roku 2007, se také podstatně zlepšilo pracovní prostředí a zázemí nejenom našich pracovníků, ale zákazníků. Současně se zvýšila produktivita práce a zkrátily dodací termíny montáží a nástaveb. Do našich statistik se rok 2007 zapsal prodejem 275 ks hydraulických jeřábů PM a 211 provedenými montážemi. V tomto roce jsme vyrobili 52 valníkových nástaveb a 15 sklápěcích nástaveb.

Navázali jsme spolupráci s firmou CZ Hartmann, která je zástupcem společnosti OMARS v ČR (provádíme montáže a servis odtahových plošin).

V roce 2008 jsme přistavěli další část výrobní haly, čímž se naše výrobní prostory rozšířily o dalších 1000 m2 na současných 2500 m2 a skladovací prostory o 250 m2 na současných 400 m2. V tomto roce jsme navázali spolupráci se Slovinskou firmou LIV HIDRAVLIKA IN KOLESA (výrobce hydraulických jeřábů pro les a kovošrot).